Пирин надви Марек

ОФК Пирин извоюва втора победа в контролните мачове, побеждавайки днес втородивизионния Марек с 1:0 на стадиона в град Бобошево

Орлетата се наложиха с едно попадение дело на Александър Башлиев, който бе точен в 10-та минута на мача. Орлетата бяха видимо по-добрия отбор на терена и изпуснаха доста сериозни положения. Още в 7-та минута на срещата Туджаров можеше да отбележи гол но пропусна сам срещу вратаря. В десетата минута Башлиев вкара единственото попадение в срещата увенчавайки добрата си игра през целия си престой на терена, след като се възползва от прекрасен пас на Коцев. След четвърт час игра Златинов пропусна златно положение след като се опита да прехвърли стража на дупничани. Най-чистото положение за Марек бе чрез Окечукво, който стреля от близо с глава в аут. На почивката и двамата старши треньори – Самоковлийски и Паргов направиха редица смени с което играта леко се притъпи. Все пак сериозни положения за гол имаха дупничани, като Стоилов изпусна най-чистото, информират от клуба. За Пирин опасности създадоха Стойков и Гущеров, но резултата остана непроменен до края. За орлетата в игра влезе и дошлият на проби Калоян Ангелов, който игра през втората част. Той е бивш играч на молдовския Зимбру и до скоро се е състезавал в италианската серия C.