ОФК Пирин падна с 2:3 от Витоша Бистрица

Футболистите на ОФК Пирин загубиха в петата си контрола от подготовката, след като отстъпиха на втородивизионния Витоша Бистрица с 2:3

Мачът бе изключително интригуващ, като и двата отбора редуваха положения и създаваха прилични комбинации. През първото полувреме бистричани поведоха с два гола чрез Стоичков и Тодоров, а за Пирин бе точен Златинов от дузпа. Стоичков бе точен от фаул в 25-та минута, като топката рекушира в състезател в зелено и влезе в мрежата зад Бахтарлиев. Няколко минути по-късно Тодоров нацели гредата зад вратаря на Пирин. Той бе точен обаче в 34-та минута за 2:0. Орлетата намалиха резултата с чрез Златинов от дузпа, отсъдена за спъване на Тасев, информират от клуба. Удобни положения за изравняване изпуснаха Туджаров и Златинов в самия край на полувремето. Втората част пиринци се опитаха да изравнят резултата, но вместо това допуснаха да бъдат изненадани с още едно попадение в 64 минута. Силите на благоевградчани стигнаха за още един гол дело на Антонио Хаджииванов три минути по-късно. Той пропусна да изравни на два път от удобни позиции до края на срещата, а съставът на Витоша се поздрави с победата. В следващата си контрола орлетата ще играят с Вихрен, като двубоят ще се състои в Сандански от 14:00.