Пирин ГД - Септември Симитли - 4:2

Пирин (ГД) победи Септември (Симитли) с 4:2 в контрола, играна на градския стадион в Гоце Делчев

Още в 4-та минута Марио Близнаков излезе на стрелкова позиция сам срещу вратаря, но ударът му мина до лявата греда. Гостите отвърнаха в 18-ата минута, когато Мартин Тошев на свой ред се озова очи в очи с противниковия вратар, но ударът му срещна напречната греда. В 32-рата минута Слави Карадалиев събори в наказателното поле Костадин Башов, а отсъдената дузпа бе материализирана от Марио Близнаков. След него стражът на Септември неутрализира опасни шутове на Башов и Газиев, а резултатът до почивката остана 1:0, информират от пресцентъра.
След подновяването на играта първи до голова опасност стигнаха гостите, като бившият юноша на ЦСКА Мартин Тошев озовал се сам срещу резервния вратар Юсев, но шутът му мина над вратата. В 64-ата минута влезлият като резерва Боянчев върна топката към Ангел Юсев, който сътвори куриоз като отигра нескопосано и тя се озова зад голлинията. След заучено положение в 68-ата минута Мартин Газиев получи топката от Марио Близнаков и от дъгата на наказателното поле върна аванса на гоцеделчевци. Най-красивото положение бе в 70-ата минута, когато след образцова атака Борислав Хазуров подаде към Марио Близнаков, който с удар от въздуха я прати към вратата, но Карадалиев показа рефлекс и изби. В 72-рата след пробив от дясно Зефир Катунчев с хубав шут прати коженото кълбо в горния ляв ъгъл на вратата на Септември за 3:1. в 80-ата минута Смилен Златанов върна един гол за гостите, а крайното 4:2 оформи юношата на Пирин Павел Бакиев в 87-ата минута.

Дебют за гостите от Симитли направи най-новото попълнение Костадин Кацимерски, който за последно игра в Пирин (Благоевград). Малко преди двубоя домакините от Гоце Делчев представиха цели 9 нови попълнения.

Това са Ели Маркес, Земфир Катунчев, Димитър Крушовски, Георги Самокишев, Виктор Шишков, Огнян Стефанов, Любомир Витанов, Румен Лапантов и Мартин Гераков.