ОФК Пирин приключи контролите с класика и уникален гол

Футболистите на Пирин се справиха безпроблемно със съперника си от Миньор Перник в последната контрола за орлетата преди старта на пролетния полусезон във В група. Пиринц вкараха три безответни гола на чуковете, като контролираха двубоя през всичките деветдесет минути. Голове красавци сътвориха Златинов- на два пъти, както и Гущеров, който заби уникална алапиола, Срещата започна с моментален домакински натиск на Пирин, съобщават от клуба. Още в третата минута Тасев изскочи срещу вратаря на гостите Минев, но стреля неточно по диагонала. Пет минути по-късно Туджаров и Златинов сътвориха красива атака и последният се разписа в мрежата. Голмайсторът повтори упражнението в 11-та минута, но този път с асистенция на Коцев, като завърши атаката красиво прехвърляйки стража на гостите. Апогеят на красивите изпълнения в атака сложи Гущеров в 16-та минута, който пое топката с гърди пред малката палантерия и извъртя красива задна ножица за 3:0. След третия гол орлетата успокоиха играта, като комбинираха уверено, а миньорци на няколко пъти си изпуснаха нервите и посритаха играчите в зелено. През втората част Златинов можеше и да постигне хеттрик, но Минев изби два опасни удара от фаул. Шумантов също стреля опасно в средата на полувремето, но вратарят изби. Перничани не успяха да създадат нито една по-опасна атака през целия мач, като ще се запомни един далечен удар на Павлов, който прати топката в ръцете на Бахтарлиев. Следващата седмица стартира редовният шампионат, като Пирин е домакин в първата си среща на Струмска Слава Радомир. Мачът е в неделя -23.02 от 14:00.