Орлетата с първа победа в Гърция

Юношите на ОФК Пирин, които стартираха серията от контроли в съседна Гърция вчера, победиха и в двата мача играни срещу връстниците си от Етникос Газорос с по 1:0. Подопечните на треньора Васил Петров от набор 2000 изиграха първи двубоя си и победиха чрез дузпа в няколко минути преди края. Точен от единайсетте метра бе капитанът Митко Митев. Веднага след този двубой се проведе и контролата на батковците от набор 1997, водени от Стефан Гошев. Юношите, които се борят и за място е елитното първенство на България, победиха със същия резултат. Стоян Гонгов бе точен в 61-та минута, след като вкара гол красавец от около 25 метра. Благоевградчани, водени от управителя на клуба Николай Петрунов, чиито близки приятели са в управата на клуба домакин, бяха посрещнати с прекрасна организация. Терените бяха подготвени перфектно, а за след мачовете бе организиран и ресторант за отбора гост. За съжаление времето пришпори пиринци, които побързаха да се приберат към Благоевград, като им бе осигурен по един сандвичи и напитки за из път. Утре ще се проведат още две контролни срещи, като децата от набори 1998 и 1999 също ще пътуват за южната ни съседка.