Децата на Пирин с победа и равен в Гърция

BlagoevgradUtre.bg

Орлетата с първа победа в Гърция

Орлетата на контроли в Гърция

И наборите 98 и 99 се представиха отлично в приятелските си двубои, играни вчера в малкото Гръцко градче Аянис, срещу местната частна школа

Орленцата на Илия Христов от по-малкия набор победиха с категоричното 0:3, а батковците на Венцислав Гочев направиха равен 1:1. Първи играха двубоя си по-големите, които владееха инициативата през целия мач и създаваха повече положения. Головете паднаха през втората част, като Пирин поведе с 0:1 в 42-та минута, когато бе отсъдена заслужена дузпа, реализирана от Валентин Димитров, информират от клуба . Домакините изравниха десет минути по-късно след перфектно изпълнен пряк свободен удар. Отборът на Аянис можеше да победи в края на срещата. В тяхна полза бе отсъдена пресилена дузпа, но тя бе пропиляна. Малките орлета от набор 99 не оставиха никакъв шанс на съперника си във втория мач. Децата водени от Илия Христов контролираха двубоя и заслужено победиха с класическото 0:3. В 11-та минута бе отсъдена дузпа реализирана точно от Петър Христов . В 29-та минута прекрасна атака в зелено завърши с красиво попадение, отново дело на Христов . В края на срещата пиринци затвърдиха доминацията си, като точен с директен гол от корнер бе Викторио Везаров . С тези два мача приключи серията контроли на малките надежди на Пирин, като равносметката е 3 победи и един равен. Очаква се гръцките тимове да върнат визитите в бъдеще, като има вероятност това да се случи още на турнира в памет на убития благоевградчанин Йордан Динов.