Отличен 6 за Пирин срещу Велбъжд

Шест безответни гола успяха да нанижат футболистите на ОФК Пирин във вратата на гости си в днешния 18-ти кръг от първенството на В югозападната група

Отборът на Велбъжд Кюстендил бе категорично надигран от орлетата, които водеха с 5:0 още през първото полувреме. И шестте попадения в мача бяха реализирани от различни състезатели на Пирин. Двубоят започна с натиск на домакините, които успяха да го материализират още в 6-та минута, когато Златинов бе съборен в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа. Шест минути по-късно Туджаров бе изведен прекрасно от Попев и реализира второто попадение от след като финтира вратаря и уцели вратата от почти нулев ъгъл, съобщиха от клуба. В 20 минута идеален пас на Златинов бе оползотворен от Башлиев правейки резултата класически. Димитър Благов бе авторът на четвъртото попадение, като отново Златинов блесна с точна асистенция, а крилото на зелените бе безкомпромисен в 37 минута . Три по-късно падна и петия гол, като точен бе полузащитникът Димитър Илиев. Второто полувреме протече също с тотално надмощие за Пирин, но до голови положения се стигна в последните 20 минути. Сериозни пропуски направиха Златинов, влезлият през втората част Тасев и Гущеров, който нацели гредата след удар с глава. Шестото попадение в мача бе дело на Антонио Хаджииванов в 88-та минута, след поредната добра атака в зелено. В следващата среща пиринци гостуват на Германея в Сапарева Баня. Мачът е в неделя от 15:00. Състав на Пирин: Бахтарлиев, Стоев, Бачев, Георгиев, Башлиев, Попев, Туджаров, Благов, Илиев, Коцев и Златинов. След почивката влязоха Хаджииванов, Гущеров и Тасев.