Дама и кавалер абсолютни шампиони на лява ръка

Краси Костадинов от „Спартак“ и Вероника Бонкова от „Банско“ абсолютни шампиони на лява ръка

Спортисти от югозапада окупираха първите места на Държавното първенство по канадска борба, което се провежда в Созопол. При рекордна масовост - 450 състезатели от цяла България, протича надпреварата. Вчера бяха срещите на лява ръка, а спортистите от Пиринско завоюваха златни медали в 9 от общо 28-те категории в състезанието.

Очаквано силно се представиха световните шампиони и състезатели на „Спартак“ Георги Гайдарджиев и Красимир Костадинов, които спечелиха отличията в категории до 65 кг и до 100 кг. Костадинов успя да спечели и абсолютната категория, където на финала победи Стефан Ленгаров. В абсолютната категория при жените пък победителка е състезаващата се за „Банско“ Вероника Бонкова, която също така завоюва злато и в категорията си – над 60 кг.

При младежите Стефан Василев от Благоевград е първи при 60-килограмовите, а в категория до 70 килограма със златото се окичи друг благоевградчанин - Атанас Милев.

При юношите отново благоевградчани окупираха първите места. В категория до 60 килограма злато завоюва Кирил Ваклинов. При 70-килограмовите юноши първи е Георги Георгиев, който на финала победи друг благоевградчанин – Иван Таушански, а категория до 90 килограма най-силен бе Любомир Миланов.

Освен при юношите Кирил Ваклинов се представи блестящо и при мъжете, където спечели втори златен медал в категорията си (до 60 кг). Категория до 65 килограма е абонирана за многократния световен шампион, рекордьор на Гинес и многократен Спортист №1 на Благоевград Георги Гайдарджиев, който победи на финала друг благоевградчанин – Радослав Скендеров.

При най-тежките – над 110 кг, първи е отново състезател от Югозапада. Банскалията Георги Цветков не даде шансове на финала на Марио Манолов. Тук трети е Благовест Стоев от Благоевград.

Много силно се представиха още няколко състезатели от Благоевград, но силите им стигнаха само за бронзови отличия. С трети места на лява ръка се поздравиха Павел Атанасов (младежи до 60 кг), Любомир Киров (юноши до 60 кг), Валентин Господинов (юноши до 80 кг), Петър Войнов (мъже до 70 кг), Любомир Миланов (мъже до 90 кг), Благовест Стоев (мъже над 110 кг) и Гергана Бежанска (жени над 60 кг).