Държавен шампионат донесе призове и медали за каратисти от Сандански

На 22 и 23 март в столицата се проведе Държавния Шампионат по Шотокан Карате – До

Многофункционалната зала Овъргаз Арена едва побра зрителите и приятелите на Карате -До Шотокан.
На състезанието имаше над 400 каратеки от 37-те клуба на Българска Федерация Шотокан Карате – До.
Каратеките от Клуба за Източни Бойни Изкуства “Спартак” Сандански и тази година се представиха добре, въпреки голямата конкуренция за призовите места и медалите във всички възрастови групи, информират от пресцентъра на общината.
Състезателите от клуба се завърнаха с 1 златен, 8 сребърни и 13 бронзови медала.
Васил Андонов е новият, стар Републикански Шампион при юношите в дисциплина Асай Рю КАТА и 3-ти в дисциплина КУМИТЕ.                                                                                                                                   Иван Николов стана Вице Републикански Шампион в дисциплина Асай Рю КАТА при кадети. Бронзовите медалисти от Държавния Шампионат станаха  Габриела Кръстева – КУМИТЕ девойки,                                                                                                              Кристиян Гаврилов – КАТА кадети, Асай Рю КАТА кадети и КУМИТЕ кадети,
Кристина Аврамова – КУМИТЕ девойки и Асай Рю КАТА девойки,
Димитър Стоянов – КУМИТЕ деца,
Роберто Иванов – КУМИТЕ деца старша и Асай Рю КАТА деца старша.
На 23.03.2014 г. след индивидуалното, се проведе и Държавния Шампионат по Шотокан Карате до – ОТБОРНО. КИБИ “Спартак” се състезава с четири отбора .
Вице Републикански Шампион при кадети – отборно дисциплина КУМИТЕ стана отбора на КИБИ “Спартак” в състав: Иван Станоев, Кристиян Гаврилов, Симеон Гаврилов и Иван Николов. Вице Републикански Шампион при  отборно-микс дисциплина КАТА стана отбора на КИБИ “Спартак” в състав:
Франческа Анадъмова, Кристиян Гаврилов и Симеон Гаврилов.
Трети при кадети-отборно дисциплина КАТА стана отбора на КИБИ “Спартак” в състав: Иван Николов, Кристиян Гаврилов и Симеон Гаврилов. Отбора на девойките в състав: Габриела Кръстева, Кристина Аврамова и Екатерина Щърбова завоюва престижното
4-то място в дисциплина КАТА. Старши инструктора Костадин Чепандов и треньора на клуба Георги Чепандов са много доволни от класирането и на най-малките – Данаила Грозданова,Димитър Михов и Иван Роянов, които се класираха в призовата шестица в дисциплините на своите възрастови групи.