Деца и младежи от ОФК Пирин надиграха противниците си

Отборите на ОФК Пирин при децата и младшата възраст надиграха съответно с 2:1 и 1:0 в благоевградското дерби срещу частната школа на Ивайло Андонов – Пирин 2001. Най-малките орлета, водени от треньора Илия Христов спечелиха първи срещата си играна днес на базата на пиринци в Рилци. Още в 6-та минута Костадин Христов бе точен за зелените, а в 11-та мачът вече бе 2:0 с попадение на Викторио Везаров. Символичните гости върнаха едно попадение през второто полувреме, чрез Марио Топузов , който се разписа след един час игра, съобщават от клуба.

Във втория мач, младшата възраст на Пирин с треньор Стефан Гошев доминираше над връстниците си от Пирин 2001, въпреки че голът на победата падна едва десетина минути преди края на срещата. През първото полувреме зелените надежди владееха повече топката въпреки силния вятър, но трудно стигаха до положения.

Втората част продължи в същото темпо, докато не се стигна до 68-та минута, когато след центриране от фаул Урдарски скочи най-високо и нанесе точен удар с глава, избит от вратаря на гостите, но добавката на нападателя влезе в мрежата, давайки победата на Пирин. Двата набора продължават уверено да водят в класирането на двете областни групи.