Марек поведе на Левски във финала на Суперлигата

Тимът от Дупница спечели с 3:1 в зала „Христо Ботев”, следващият мач е на 14 април

Отборът на Марек Юнион-Ивкони постигна победа в първия мач от финалната серия в мъжката Суперлига по волейбол, след като надигра тима на Левски Боол с 3:1 (17:25; 25:21; 25:20; 27:25) гейма.

Носителите на титлата от сезон 2013/2013 отстъпиха на софийския отбор в първия гейм, като загубиха с резултат 17:25.

Във втория обаче момчетата на треньора Найден Найденов заиграха по-добре и стояха по-стабилно в защита, което им осигури и резултат 25:21. Така дупничани изравниха геймовете в мача на 1:1.

Играта и на двата отбора в третия гейм донесе много емоции на зрителите в столичната зала „Христо Ботев”. На няколко пъти Марек Юнион-Ивкони и Левски Боол си разменяха водачеството в тази част от мача, но в крайна сметка дупничани затвориха и този гейм в тяхна полза с резултат 25:20.

Прочетете повече за развитието на мача в Sportonline.bg.