Аматьори ритат за футболна купа

Традиционният и популярен турнир в Благоевград и областта „Ариана Аматьорска лига“ ще излъчи шампиона на Пиринско този уикенд. Благоевградските аматьори по футбол имат сериозни традиции в състезанието, като редовно излъчват участници във финалната фаза.

След оспорвани пролетни битки от Перник до Петрич и от Самоков до Разлог станаха известни имената на 32 отбора, които в събота и неделя (17 и 18 май) в Благоевград ще се борят за приза регионален шампион. Над 120 отбора с около 1400 футболисти участваха в квалификационната фаза, а седем партньорски първенства от Югозападна България излъчиха 32-та участващи отбора, които ще определят регионалния шампион в мачоветe.

Победителят в турнира ще се класира за Големия финал на петото издание през юли, където ще спори с шампионите от останалите пет регионални финала.