Диана Стоянова втора на националното планинско рали „Благоевград 2014”

41 автомобили от България и Гърция се състезаваха за призовите места в националното планинско рали „Благоевград 2014”

Стотици любители на бързите скорости от всички краища на страната бяха накацали по склоновете на трасето от кв.”Еленово” до с. Делвино. С най-голям интерес местните фенове на автомобилизма проследиха участието на Диана Стоянова от АСК Диамо – Благоевград, която бе единствената жена в състезанието. Тя даде чудесен резултат по трасето с дължина 4 км. и денивелация 20% процента и завърши на второ място.  Диана Стоянова се състезава със „Ситроен Саксо” в клас „RC5” и има амбиции за спечелване на шампионска титла през тази година.

В най-високия клас „HC1” участие взеха Илия Царски и Любен Каменов, и двамата с „Мицубиши Лансър”. Гръцкият ас Димитрис Папанастасио показа умения в клас „RC4” със „Ситроен Саксо”, информират от пресцентъра на общината.

Най-добри времена в отделните класове дадоха: „НС1” - Любен Каменов, „НС2” – Тихомир Златков, „НС3” – Иван Анастасов, „НС4” – Павлин Русев, „НС5” – Дамян Беал, „RC2” – Игнат Исаев, „RC3” – Мирослав Ангелов, „RC4” – Александър Павлов и в клас „RC5” – Петър Поломски. В отборното класиране призът получи казанлъшкия клуб „Ефко рейсинг” с 25 точки, второ място зае „Джордан Рейсинг Тим” с 18 точки, а на третата позиция с 15 точки е отборът на „Боила Автомотор спорт“ .

Зам.-кметът по строителството и сигурността на община Благоевград инж. Стоян Благоев връчи купи на победителите в класовете „HC3” и „НС4” . В първия клас победител бе Тодор Тодоров с „Фолксваген Поло”, а в по-ниския клас Йордан Тодоров със „Ситроен Саксо”.

Инж. Благоев благодари на пилотите за проявената смелост, за себеотриицанието и спортия им хъс, които направиха ралито чудесен спортен празник за всички благоевградчани. Той отправи думи на признателност и към публиката, която през цялото време всеотдайно подкрепяше състезателите, и изрази увереност, че през следващата година състезанието ще доведе в Благоевград повече участници. Зам.-кметът Благоев пое ангажимент общината  да  поддържа трасето, за да отговаря на всички техничеески изисквания за такъв род състезания. „Ще се радваме повече автомобили да пробват това прекрасно трасе, което според специалистите е едно от най-добрите в България”, каза инж.Благоев.

„Планинско Благоевград 2014" е първи кръг от Националния планински шампионат на България. Организира се от АСК ДИАМО, БФАС и Община Благоевград.