Орлетата надвиха Брегалница Щип

Футболистите на ОФК Пирин победиха заслужено в първата си контрола от лятната подготовка, след като се наложиха в Добринище над македонския първодивизионен тим Брегалница Щип. Орлетата имаха повече чисти положения за гол, особено през първото полувреме. В 18-та минута Тасев стреля опасно от около 20 метра, но ударът му бе избит. Символичните гости отговориха с опасен удар от фаул на Здравков. Няколко минути по-късно Коцев излезе на чиста позиция, но стреля покрай вратата, информират от пресцентъра на клуба. В 27-та минута пиринци изпуснаха най-чистото си положение, след като Благов изтърва останал сам срещу вратаря. Пет минути преди края и Павлов изигра погрешно ситуация, в която и той бе останал очи в очи със стража на гостите. В края на полувремето Златинов вкара победния гол за орлетата, след като препарира вратаря на Брегалница с пряксвободен удар от около 23 метра. През втората част и двата състава бяха коренно променени след множество смени, като чистите положения липсваха. Вместо това отборите се вкопчиха в здрава битка в средата на терена и на моменти прехвърчаха искри. Минималната разлика за благоевградчани се запази до края и зелените се поздравиха с първа победа в контролите. Следващата такава е в сряда, от 18:00, като Пирин среща съименниците си от Разлог в Елешница.