Пирин с лека победа в Симитли

ОФК Пирин постигна трета победа в контролите от лятната подготовка, след като победи с лекота в Симитли местния отбор на домакините

Пиринци доминираха през по-голямата част от мача, който не бе в особено бързо темпо, най-вече през второто полувреме, когато състезателите и на двата отбора изглеждаха видимо уморени. Благоевградчани стартираха мача уверено и поведоха с гол още в десетата минута, когато безпогрешен останал сам срещу вратаря на симитличани Карадалиев, Тошев бе точен, информираха от пресслужбата на клуба. Последваха няколко опита за центрирания от страна на симитличани, но те не създадоха проблеми за отбраната на Пирин и стражът им Бахтарлиев. Опасни влизания в наказателното поле за Пирин направиха Тасев и Спириев, като първия дори нацели горната греда в средата на полувремето с хубав удар от границата на наказателното поле. Туджаров вкара второто и последно попадение в срещата, след като Спириев нахлу по левия фланг, центрира балонно, а стражът на домакините и отбраната му се не разбраха, като за полузащитникът на зелените остана само да доквара на празна врата. През втората част и двамата треньори направиха доста смени и оборотите видимо спаднаха. Домакините желаеха да отбележат поне почетно попадение, но не стигаха до опасни положения. За Пирин в игра влезе Златинов, който пропусна да отбележи при едно опасно влизане в наказателното поле от ляво на вратаря Митев. Същият извади няколко по-опасни удара от дистанция, с което положеният в срещата се изчерпаха. Следващата контрола за Пирин е в сряда в Сандански, срещу Вихрен, от 18:00 За Пирин в мача играха; Бахтарлиев, Спириев, Николов, Георгиев, Башлиев, Попев, Туджаров, Павлов, Тошев, Благов и Тасев. След почивката в игра се появиха Костов, Киров, Варсанов, Златинов, Хаджииванов, Стоев, Сандев, Траянов и Креболиев.