Септември с победа над Велбъжд

Септември (Симитли) победи Велбъжд с 2:1 в последната си контрола преди старта на новия сезон в „Б” група

Двубоят се игра на стадион „Странджата” в Кюстендил. Головете за гостите от Симитли отбелязаха Радослав Бачев и Георги Ризов. Възпитаниците на Спас Стоименов губеха на почивката с 1:0, но през втората част стигнаха до крайния успех, информират от Симитли.

Завърналият се в Септември (Симитли) Радослав Бачев изпълни статично положение в 80-ата минута, при което топката се оплете в мрежата за 1:1. Това бе трето попадение в контролите на опитния футболист, който се разписа два пъти срещу Сливнишки герой.

Пълният обрат дойде в 85-ата минута, когато влезлият като резерва Георги Ризов отбеляза за 2:1.

След мача стана ясно, че Иван Балтов, Даниел Дюлгеров, Ибраим Стамболиев и Мустафа Яшар вече не са играчи на Септември (Симитли). От карето футболисти се интересува третодивизионният Миньор (Перник).

В първия кръг за новия сезон в „Б” група Септември (Симитли) гостува на Верея. Мачът в Стара Загора е на 2 август (събота) от 20:00 часа.