Смърфовете отнесоха тройка от Марек при дубъла

Григоров удря греда, Стефанов вкарва от дузпа

Локомотив Пловдив загуби от Марек с 1:3 на Лаута в мач от 5-ия кръг на младежката група до 21 години. По този начин черно-белите останаха с актив от 4 точки.

„Смърфовете” първи стигнаха до голово положение в 9-ата минута, когато халфът Стоян Григоров нацели сглобката на вратата с шут от 25 метра.

В 22-ата минута гостите от Марек откриха резултата след бърза контраатака.

В 39-ата преднината им бе удвоена след изпълнение на корнер и разбъркване в наказателното поле, при което падна и второто попадение.

Три минути по-късно капитанът Георги Стефанов бе съборен в пеналта на гостите и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият Стефанов бе точен от бялата точка за 1:2.

След почивката пловдивчани опитаха да упражнят натиск, но така и не успяха да стигнат до изравнително попадение.

Вместо това в 89-ата минута футболистите на Марек се възползваха от празните пространства в половината на Локо и след бърза контра техен футболист финтира двама защитници и вратаря Пендов за крайното 1:3.