Малките футболисти в решителни мачове на турнира „Купите на община Благоевград”

Завършиха мачовете от груповата фаза на международния футболен турнир „Купите на община Благоевград”

При набор 2003 г. „Цървена звезда”(Белград) спечели първо място в група „А” и ще се срещне с втория от група „Б” – „Войводина”(Нови Сад) днес от 19.00 часа. Веднага след това в 20.00 часа започва другият полуфинал, като на същия принцип „Левски”(София) – втори в група „А”, ще срещне първенеца от група „Б” – „Славия”(София). Класиралите се на трето и четвърто място в групите ще спорят за петото място в крайното класиране. Един срещу друг ще се изправят „Вардар”(Скопие) и ОФК „Пирин”(Благоевград), както и „Ботев”(Пловдив) срещу „Арис”(Солун) съответно от 10.30 и 11.30 часа. Правилата са същите и за набор 2004 г., където „Цървена звезда”(Белград) и „Левски”(София) завършиха на първо и второ място в група „А” и ще се изправят съответно срещу „Войводина”(Нови сад) и „Славия”(София). Първият мач е днес от 17.00 часа, веднага след него е и втората среща - от 18.00 часа. Във финала за петото място ще спорят „Ботев”(Пловдив) и „Пирин 2001”(Благоевград), и „Вардар”(Скопие) и „Арис”(Солун) – от 8.30 и 9.30 часа. Всички срещи от елиминационната фаза ще се проведат на стадион „Христо Ботев”. Футболният турнир се посрещна с изключителен интерес в Благоевград. Освен местните привърженици на най-великата игра, на трибуните присъстват фенове от Македония, Сърбия и Гърция. Разбира се, най-горещо подкрепяха отборите си, родителите на младите таланти. Община Благоевград е предвидила награди за всички участници в турнира. Официалното закриване ще се състои на стадион „Христо Ботев” утре от 21.30 часа, когато ще бъдат връчени и отличията.