Сладка победа за Пирин

Сладка и много трудна победа извоюваха футболистите на Пирин, след като победиха Раковски като домакин с минималното 2:1

Зелените бяха по-добрия отбор и заслужено спечелиха 3-те точки, а защитникът Андрей Стоев се превърна в герой на мача.
Още в 4-та минута Владислав Златинов имаше възможност да открие резултата, но ударът ми мина покрай вратаря, а Киков за малко не си отбеляза автогол. Последва масиран натиск на пиринци, които само за няколко минути изпуснаха поне четири чисти голови положения, като пропуски направиха Тасев, Златинов, Войнов и Николов, а на последния дори отмениха спорно гол в 8-та минута. След вихрените начални минути гостите се поокопитиха и заиграха по-стабилно, поглеждайки и към вратата на Бахтарлиев. В 23-та минута Златинов отново бе оставен непокрит в наказателното поле, но отново стреля неточно. Няколко минути по-късно Атанасов от гостите стреля опасно, но покрай вратата. В 38-та минута пак деветката на Пирин изскочи на стрелкова позиция, но стреля неточно в страничната мрежа, съобщават от пресслужбата на клуба. Орлетата натиснаха и в началото на второто полувреме, обсаждайки вратата на Акалски. Златинов стреля опасно от фаул в 49-та минута, а две по-късно Тасев нахлу опасно, но не стигна до удар. Гостите пък започнаха да контраатакуват опасно, като Тонев стреля високо над гредата от удобна позиция. В 60-та минута Тасев изпълни добре корнер, а Георгиев с глава прати топкат покрай десния стълб. В 63-та минута, при една контраатака, Павлов изпусна най-чистото положение за гостите, след като останал сам в наказателното поле пропусна да отбележи. Ужасяваща грешка на вратата и в отбраната на Пирин доведе до безумен гол за Раковски в 71-та минута, като Сандев си отбеляза автогол с глава на празна врата за 0:1. Шест минути по-късно Хаджииванов центрира опасно, а Тасев с глава би над вратата. Влезлият като резерва Тошев отбеляза изравнителното попадение за орлетата в 84-та минута, след като остана очи в очи с Акалски, изведен перфектно от Хаджииванов. До края зелените натиснаха като Варсанов стреля опасно две минути по-късно, а в 87 настъпи епилогът на мача, когато Стоев прониза вратата на Акалски от около 25 метра за 2:1. В самия край на мача Тошев бе изгонен за грубо влизане, което дълго бе оспорвано от зелените. Следващата събота орлетата гостуват на Черноморец в Бургас, а мачът е с начален час 19:00.