„Левски“ (Долна баня) записа първа победа

„Левски“ (Долна баня) записа първа победа като домакин с 1:0 над отбора на „Спартак“ (Самоков)

В първия си отново на свой терен мач футболистите на „Левски“ (Долна баня) в среща от третия кръг на Източната ОФГ победиха макар и с минималния резултат 1:0 отбора на „Спартак“ от Самоков, информира viaranews. През първите десет минути на срещата, ръководена от главния съдия Борислав Бичев и бригада от Ихтиман, двата отбора имаха възможност да си отбележат по един гол, но вратарите на двата отбора опазиха вратите си „сухи“. Домакинският натиск на „сините” продължи и през следващите десет минути и едва в края им с много добро извеждане на Владислав Манолов той в 19-ата минута буквално „разстреля“ с мощния си шут вратаря на самоковския „Спартак“. До края на първото полувреме играта вървеше на приливи и отливи и за двата отбора, но до гол в една от двете врати не се стигна. Така „вървеше“ играта и през вторите 45 минути на срещата и отново в последните десет минути на мача тя зарадва почти стотината зрители на градския стадион в рилския град, когато и гости, и домакини можеха да отбележат, но… до попадение повече не се стигна. Така отборът на „Левски“ (Долна баня) едва в този трети кръг на стартиралото ново първество в четвъртия ешелон на Източната група в Софийска област записа, макар и с мъка, първите си 3 точки в актива си. В първия кръг „сините” като домакини играха на стадиона в пазарджишкото село Момина клисура и загубиха от новака в групата – отбора на „Средногорие“ (Пирдоп), с 1:2, а във втория кръг, гостувайки на ихтиманския „Ботев“, бяха разгромени с 5:0.