Отлично представяне на самоковци от клуб „Рилски атлет“ в „Децата на София“

Шампионска титла за Каролина Аджова, бронз за Георги Ганджулов и две четвърти места

Шампионска титла, бронз и две четвърти места спечелиха самоковските лекоатлети на проведения на 4 октомври на националния стадион „Васил Левски“ турнир „Децата на София“, съобщава viaranews. В надпреварата, която беше част от Седмицата на движението Move week, взеха участие над 500 деца от цялата страна, като между тях бяха и състезателите от клуба „Рилски атлет” (Самоков). Главен организатор на проявата бе националната рекордьорка в скока на дължина в зала Магдалена Христова. Участниците бяха разпределени в четири възрастови групи – момичета и момчета, родени от 1999 до 2005 г., а най-малките бяха в група за родени след 2006 г. Малките атлети се състезаваха в дисциплините 60, 100, 300, 600 и 800 метра, скок дължина, скок височина и тласкане на гюле. Самоковската легенда Каролина Аджова, дъщеря на известния биатлонист от близкото минало Костадин Аджов, на 100 м успя да победи във финала своите съпернички, които бяха общо 25, с резултат 12.45сек и по този начин завоюва златния медал от турнира. Каролина бяга свободно и съхрани сили за финала, класирайки се с четвърти резултат от 12.90 с. Резултатът й в победното бягане от 12.45сек е личен рекорд и е най-силно постижение от всички дисциплини в турнира. Всички времена бяха с ръчно измерване. Като се има предвид, че сега сме в началото на подготвителния период за предстоящата състезателна 2015 г., този резултат е обнадеждаващ, заяви главният треньор на клуба Костадин Чифлиджанов. Трето място и бронзов медал от турнира завоюва и Георги Ганджулов при момчетата родени 2004-05 г. В дисциплината 60 м при 44-ма състезатели за финалното бягане от осем състезатели се класираха двама от самоковския клуб, като освен третото място на Ганджулов на призовото трето място се класира Александър Шаренкапов, които постигна резултат 9.30 сек. На дванадесето място се класира и Димитър Тосков. На 600 м момичетата направиха много добро представяне. Виван Кръстева се класира на призовото четвърто място и Габриела Попйорданова, която зае шесто място. Изабел Крамарска във финалното бягане се класира на призовото четвърто място. В тази група Ванеса Кроснева се класира на 12-о място. На 800 м Виктория Ахчийска се класира на 5-о място. Участие в това състезание взеха и Виктория Магаева, Веселина Узунова, Симона Чакалова, Ивана Разложка, Виктория Иванова, Христина Александрова, Мони Томова, Димитър Ивков и Георги Стоилов. Трябва да отбележим най-важното за успешното представяне в даден спорт – фактора треньор. След излизане в отпуск по майчинство на треньорката Любослава Николова, която една от щастливите майки, роди две рожби близнаци – Кристиян и Дария, да са им живи и здрави, временно я замести, Веселин Петров, които много добре се включи в подготовката на подготвителната група състезатели. Той също като Любослава е от това успешно шампионско поколение на клуба отпреди 8-10 години. Веско успя да съхрани групата от деца, която му беше поверена, дори я увеличи. Също така свали и възрастовата граница за селекция на 8-9-год.„За успехите на лекоатлетите ни трябва да отдадем дължимото и на треньорите. Наставникът Веселин Петров, който временно замени Любослава Николова, се включи много добре в подготовката на подготвителната група и има голяма заслуга за постигнатите резултати“, отбеляза главният треньор на СК „Рилски атлет“ Костадин Чифлиджанов.

Следващата надпревара, в която ще се пуснат състезателите на самоковския клуб, е традиционният международен лекоатлетически крос в Луковит на 18 октомври. Седмица по-късно пък ще се проведе националният шампионат по кроскънтри, домакин на който ще бъде Самоков.