Пилоти и мотористи се състезаваха за "Купа Кюстендил"

Надпреварата бе по картинг, Супер мото и Супербайк

Писта "Пауталия" бе домакин на открито състезание за "Купа Кюстендил", в което участваха 45 състезатели. Надпреварата бе по картинг, Супер мото и Супербайк, съобщи за Дарик Тошо Аначков от КК "Кюстендил".
Кюстендилският талант в картинг спорта Христо Пенов бе най- бърз в клас "Мини", като негови подгласници са Александър Димитров и Максим Харалампиев.

При най- малките, клас "Мини БГ" победи Любомир Малкочев, като изпревари Николай Колев и Веселин Христов. В клас "Junior" спечели Любомир Гърков, на второ място е Николай Петров, а на трето Димитър Славков.
Състезание имаше и в клас "125 оупън" / без скорости /, където победи Стефано Ловчанлиев, втори се нареди Иван Влъчков, а трети Иво Георгиев.
Павел Лефтеров бе най- бърз по писта "Пауталия" в клас "KZ2 оупън", като остави след себе си Александър Цветанов и Владимир Арабаджиев.
Надпреварата в Супер мото спечели Галин Кателиев, изпреварвайки Красен Кънчев и Боян Бончев. Топ 3 на Супербайк / пистови мотори / е: Андрей Малинов, Петър Петров и Петър Бакалов.
Кюстендил и писта "Пауталия" ще бъдат домакини след 2 седмици, на 25- 26 октомври на последния кръг от Републиканския шампионат по картинг.