АК "Джордан" Благоевград с двама медалисти от държаното по крос

Двама състезатели на атлетически клуб Джордан - Благоевград спечелиха златен и бронзов медал

Двама състезатели на атлетически клуб Джордан Благоевград спечелиха златен и бронзов медал от националния шампионат по крос кънтри в Самоков, съобщи struma.com. Седмият от Младежките олимпийски игри в Нанджинг на 2000 м стипълчейз Иво Балабанов избра да се състезава в по-горната възрастова група. Той спечели титлата при юношите старша възраст. Те се състезаваха на 6 км и Балабанов спря хронометъра на 23:03 мин. След него се класираха Георги Гергов (СК Стратеш Атлетик-Ловеч) – 23:09 мин, и Алекс Василев (Юниверсал) – 23:10 мин.

С бронзов медал се окичи Николай Първанов. В дистанцията 8 км. При младежите до 23 години Ники финишира с време 32:00 мин. Мая Недялкова от СК Младост 2012 Благоевград зае трето място при жените на 8 км. Тя регистрира време от 37. 11 мин., а победител е Яна Георгиева с 33. 22 мин. При момчетата до 16 години Мартин Манов от СК Младост е 11 - ти, а две места по- назад остана Христо Панев от АК Джордан.

При юношите младша възраст на 4 км. трима представители на СК Младост Валентин Шишков, Стоян Иванов и Владимир Войнов заеха съответно 10, 11 е 13- то място. В дисциплината на Иво Балабанов пети финишира Мартин Понев от СК Младост, а неговият съотборник Стефан Михайлов остана 7-и. В най- тежката дисциплина на 10 км. При мъжете Григор Караиванов от СК Младост остана на 8- о място, а Димитър Димитров е 14-и. Състезателите мериха сили при изключително тежки условия и снежна покривка от 20 см.