Футболист-побойник отнесе 8 мача наказание

05-11-2014, 15:01

varnautre.bg / архив

Наказаха дуо на Ботев (Нови пазар) за по три срещи

Играчът се опитал да удари съдията

Футболистът на ФК Факел (Гроздьово) Стоян Здравков Златев бе наказан от Дисциплинарната комисия към ЗС на БФС - Варна с лишаване от състезателни права за 8 срещи, за опит за удар на главния съдия на мача с Агромел (Момчилово) от "Б" окръжна група. Въпросният играч е имал претенции към рефера Илиян Илиев. Според него арбитърът е подмина очевадна игра с ръка в наказателното поле при резултат 1:0 в 8-ата минута на двубоя. След бурна реакция футболистът се е опитал да удари в лицето съдията, които обаче успял да се предпази и веднага вдигнал червен картон на побойника.

Любопитното е, че гостите от Момчилово пристигат на мача в Гроздьово с едва 8 футболисти. Само три минути след началото на срещата домакините повеждат с 1:0. До края на първата част резултатът е 3:0, а през втората - двама футболисти на Агромел се контузват и реферът прекратява двубоя. Така на ФК Факел ще бъде присъдена служебна победа с 6:0.