“Академик” Благоевград измъкна дербито със съименника от Пловдив

Домакините спечелиха с 68 на 62

“Академик” Благоевград взе дербито със съименника си от Пловдив в четвъртия кръг на мъжката “А” група, съобщава bgbasket.com. Двата тима се срещнаха в Благоевград, а домакините спечелиха с 68 на 62. Така след този двубой и двата отбора са с по 3 успеха и 1 поражение. Благоевградчани тръгнаха здраво и поведоха с 11-1. До края на първата част обаче гостите се върнаха в мача и съумяха да поведат. В последните минути на първото полувреме благоевградчани отново взеха добър аванс, но в третата част гостите отново обърнаха. В решителните минути на двубоя домакините се справиха с една идея по-добре и спечелиха. Най-резултатен за победителите стана Ивко Ивков 18 точки, а той хвана и 8 борби. За гостите с 26 точки и 15 борби над всички бе Васил Михайлов.