Старшата на Септември оглави класирането в първенството

Красива победа у дома постигнаха юношите старша възраст срещу връстниците си от Гоце Делчев. Момчетата на Антон Бачев победиха временните лидери в класирането - Пирин (Гоце Делчев) с 6:4.

Още първите тридесет минути на мача бяха показателни кой е по-добрият отбор на терена - и като резултат и като класа и стил на игра. В 30-тата минута на мача тимът на Септември (Симитли) остана с човек по-малко. Червен картон извади Асен Ибишев, но до тогава той се бе разписал вече с три точни попадения. Активът в резултата за домакините до 30-та минута покачи с още един гол Дейвид Малюков. Гостите от Гоце Делчев реализираха само едно точно попадение. При резултат 4:1 двата тима се оттеглиха на почивка.

През второто полувреме момчетата на Антон Бачев продължиха с характер играта, въпреки, че до 80-тата минута допуснаха още три попадения във вратата си и резултатът бе изравнен.

В последните 10 минути на мача Даниел Гогов се изяви като истински капитан на отбора с два красиви гола от пряк свободен удар. Капитанът Гогов оформи и крайното 6:4.

„Изключително професионална игра. Момчетата влязоха в мача настъпателно, всичките 90 минути играха така, както винаги искам да ги виждам на терена – нападателни, агресивни, реализиращи головите си положения, които създават”, похвали избраниците си след сладката победа селекционерът на юношите, старша възраст Антон Бачев.

След мача в Симитли, тимът на Септември е лидер във временното класиране в първенството на юноши, старша възраст с две точки преднина пред Пирин (Гоце Делчев), които до вчера оглавяваха класирането, съобщава simitli.info. До края на сезона старшата на Септември (Симитли) имат да изиграят още два мача – като гости в Банско и у дома с Пирин (Разлог).

До момента от изиграните 8 мача в първенството момчетата на Антон Бачев имат само една загуба. Селекционерът на юношите старша възраст на Септември (Симитли) е спокоен за абсолютното лидерство на отбора си в първенството, ако задържат стила си на игра, показан в абсолютната футболна драма Септември (Симитли) – Пирин (Гоце Делчев).