Лекоатлет от Благоевград пробяга 6 085 метра за 22,05 минути

Победител е италианеца Крипа с време 20.07 мин

Състезателят на АК Джордан Благоевград Иво Балабанов зае 69 – о място от 100 стартирали на Европейското първенство по крос кънтри в Самоков. В надпреварата при юношите Иво пробяга дистанцията от 6085 метра за 22. 05 мин. Победител е италианеца Крипа с време 20.07 мин, но той е и с две години по- голяма от нашия състезател. В тази дисциплина участват състезатели родени след 01.01.1995 година, пише struma.com.

Представителят на АК Джордан участва в първенството на стария континент, въпреки че коронната му дисциплина е 3000 метра стипълчейз. В тази дисциплина Балабанов участва на вторите Младежки олимпийски игри в Китай, като участва в големия финал и въпреки конкуренцията на атлети от Африка, успя да завърши на седмо място. Час по-късно българката Милица Мирчева постигна уникален успех, като спечели сребърен медал в надпреварата при девойките до 23 години. Две секунди разделиха Милица от златото на Европейското първенство в Самоков.