Бербатов пак блесна и донесе победа на Монако

Българинът реализира във вратата на Лил

Димитър Бербатов донесе победата на Монако в едно от дербитата на 22-рия кръг на Лига 1 срещу Лил. Монегаските спечелиха гостуването си с 1:0 и единственото попадение бе дело именно на българския нападател.

За Бербо това бе шести гол в шампионата и с него Монако се доближи само на точка от четвъртото място, даващо право на участие в Лига Европа и на 2 от зона „Шампионска лига”. Тимът от Княжеството е 5-и в класирането с 39 точки, а пред него са Сент Етиен с 40 и Пари Сен Жермен с 41, като тези два тима се изправят един срещу в този кръг в неделя. Мачът в Лил започна доста прибрано и едва през второто полувреме се случиха по-интересните събития на терена. В 57-ата мин. Ферейра Караско центрира от свободен удар, Бербатов се извиси над всички и с глава прониза вратата на домакините.