Орлетата завоюваха нова победа в контролите

Срещата започна лошо за благоевградчани

Футболистите на ОФК Пирин Благоевград успяха да победят разложките си съименници с 1:3, след като губеха на полувремето и постигнаха пълен обрат през вторите 45 минути. В един здрав и мъжки мач, пиринци показаха характер и излязоха крайни победители.
Срещата започна лошо за благоевградчани, които още във втората минута допуснах грешка в отбрана, довела до контраатака за Пирин Разлог, а Варсанов се озова сам срещу Костов и не сгреши за 0:1, информират от клуба. Десетина минути по-късно отново Пирин от малкия град можеше да отбележи, ако Лефтеров бе точен при удар глава, след добро центриране. В средата на полувремето и Газиев пропусна за Разлог, след като стреля добре от пряк свободен удар, но без краен успех. През по-слабите за ОФК Пирин първи 45 минути се стигна само до няколко по-опасни статични положения около вратата на съперника, но без чисти голови възможности.
Ситуацията на терена се промени коренно през второто полувреме, като още в началните му минути орлетата наложиха преса и атаките се редуваха през няколко минути. Първо Чепилов опита красива ножица в 47-та минута, а само няколко по-късно Коцев засече опасно центриране, но прати кълбото над гредата. Десет минути по-късно последва хубав удар на Витанов, но стражът на Пирин Разлог спаси. В 68-та минута резултатът вече бе изравнен, след хубава многоходова атака, завършена по перфектен начин от Златинов. Четири минути по-късно орлетата вече водеха в резултата, след като Златинов навърза двама защитници и вратаря, и сервира топката на Тасев, който от близо не сгреши за 2:1. В 80-та минута Коцев сложи точка на спора, след хубав удар от границата на наказателното поле, фиксирайки крайното 3:1.
В събота Пирин ще срещне Септември Симитли, като все още не е изяснен терен и място на провеждане на срещата.