"Академик“ Благоевград с нова домакинска победа

Благоевграадският тим победи "Видабаскет"

"Академик“ Благоевград постигна нова домакинска победа, съобщава e-79.com. Благоевградските студенти победиха в залата на Югозападен университет „Неофит Рилски“ „Видабаскет“ със 79:66. След победата благоевградчани заемат четвърто място във временното класиране с актив от 28 точки. Толкова имат и третите – „Дунав“ Русе. Лидери са ИУ и „Чавдар“ Троян съответно с 31 и 30 точки, но те са и с мач повече.

"Академик“ поведе още в началото и поддържаше преднина, която обаче се задържа малка. Тя рядко превишаваше 6 точки, а в крайна сметка на почивката резултатът беше 44-37 в негова полза. Равенство в третия период запази аванса на благоевградчани, а още в началото на последния период те се откъснаха с над 10 точки. Скоро преднината им гонеше 20 и те си осигуриха спокойни последни минути на мача.