Мицански бележи и в Германия след гола във вратата на Италия

sportonline.bg

Мицански се отпуши, заби хеттрик за половин час

Националът донесе точка на своя Карлсруе

Илиян Мицански показва, че се намира в отлична форма и след като вкара за националния отбор във вратата на Италия, сега се разписа и за Карлсруе във Втора Бундеслига.

Това той направи при гостуването в местното дерби с Аален от 27-ия кръг на шампионата, завършило 2:2.

Мицански вкара второто попадение за тима си в 63-ата минута. Той бе титуляр и освен с гол, се отличи и с жълт картон. Преди това Карлсруе поведе с гол на Хенингс още във 2-ата минута, а Аален изравни чрез Джазула в 54-ата мин. от дузпа. Бившият футболист на Литекс стана герой за домакините, след като се разписа още веднъж в 65-ата мин. и донесе точката на отбора си.

В класирането Карлсруе остава точно в подножието на местата за влизане в Първа Бундеслига. „Сините” са на 4-то място с 45 точки и изостават с 4 точки от 2-ата позиция, която дава право на директна промоция и с 3 точки от 3-ото място, което отрежда участие в бараж за влизане.

Аален е в зоната на изпадащите, на 17-а позиция, с 3 точки изоставане от оцеляването и 2 от мястото за плейоф за оставане.