"Пирин“ Благоевград загуби в Добрич с 1 : 2

blagoevgradutre

Пирин с нов треньор

"Пирин“ не можа да бие "Банско“

Това е първа загуба за "Пирин“ тази пролет

Отборът на „Пирин“ Благоевград загуби в Добрич от "Добруджа" и вече не е на 2-ро място в "Б" групата. Домакините спечелиха с 2:1 в дебюта на Иво Тренчев като треньор на "орлетата". Това е първа загуба за „Пирин“ тази пролет и едва трета от началото на шампионата, но дойде във възможно най-лошия момент за тима, съобщава e-79.com.

Благоевградчани поведоха още в 9-ата минута с гол на Тони Тасев от дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на бранител. В 52-ата минута главният съдия Румен Христов отсъди дузпа и за "Добруджа". От бялата точка Кристиян Димитров бе точен и изравни за 1:1. Домакините нанесоха своя удар в 86-ата минута, когато Георги Димитров наказа грешка на бранителите на „Пирин“. Две минути преди края голмайсторът на "орлетата" Мартин Тошев направи фрапиращ пропуск и пропусна да донесе поне точка за отбора си.

С тази загуба „Пирин“ изостава вече на точка от „Локомотив“ Горна Оряховица в битката за второто място.