Нови успехи за лидерите във футболна група "Осогово“

Първите четири отбора в класирането на областна футболна група „Осогово“ записаха победи в 23-тия кръг на първенството, съобщава viaranews.com. Водачът ФК „Кюстендил“ разгроми с 8:0 „Ябълково“, а вторият в подреждането „Спортист“ надигра в Слокощица тима на „Септември“ (Жабокрът) с 2:0. Третият в подреждането „Ботев“ (Лозно) постигна повече от убедителен успех с 0:4 над „Елешница“ (Ваксево), а четвъртият „Струма“ (Нов чифлик) спечели трудно трите точки след решаващо попадение в последната минута и 3:2 над последния „Славия“ (Граница).

Без победител завърши двубоят „Осогово“ (Багренци) срещу „Руен“ (Богослов) – 1:1. В оспорван мач „Струмска слава“ (Търновлаг) измъкна победата при гостуването си на „Сините извори“ в Горна Гращица с 3:4.

В следващия кръг на 10 май предстои едно от очакваните с голям интерес дербита между „Ботев“ (Лозно) и ФК „Кюстендил“. Срещата е от 17 часа на стадиона в село Копиловци. По същото време са двубоите „Руен“ (Богослов) – „Струма“ и „Ябълково“ – „Осогово“. От 10,30 часа ще се играят други три срещи – „Славия“ – „Копие” (Копиловци), „Септември-2005″ – „Сините извори“ и „Струмска слава – 1956″ – „Елешница“.

„Кюстендил“ е лидер с 55 т., следва „Спортист“ (Слокощица) с 50 т., „Ботев“ (Лозно) има 47, а „Струма“ (Нов чифлик) е с 46 т. На последните две места са Граница и Багренци с 11 и 15 т.