"Велбъжд" загуби от "Чепинец"

Отборът от Велинград спечели с 2 на 0

"Велбъжд" (Кюстендил) загуби като гост от отборът на "Чепинец" (Велинград) с 0:2 в Югозападната „В" група, съобщава dariknews. С този успех велинградчани прекъснаха неприятната си серия от 3 поредни загуби в шампионата.
Домакините започнаха устремно срещата. В 5-та минута юношата на "Чепинец" Александър Димитров нахлу в наказателното поле и стреля. Ударът му, обаче бе отразен от вратаря на гостите Кирил Кирилов. В 17-та минута отново Александър Димитров спринтира мощно отдясно, преодоля стража на "Велбъжд" и почти от аутлинията намери пред вратата Милен Иванов. Ексюношата на ЦСКА с техничен удар даде аванс на велинградчани - 1:0. В 54-та минута Александър Димитров увенча силната си игра с гол за 2:0. Кюстендилци пък пропуснаха да стигнат до попадение на 2 пъти в заключителните минути на срещата. Първо в 78-та минута топката се отби от напречната греда след коварен прехвърлящ удар на резервата Любослав Александров. В 80-та Йордан Йовчев с глава прати топката покрай левия стълб от чиста позиция пред вратата на домакините.