Бронзов медал взе Димитър Грозданов в Сърбия

Състезанието по мотокрос се проведе в Глобаре, Сърбия

На 27-28 юни се проведе кръг от Източноевропейския шампионат по мотокрос в Глобаре, Сърбия. Състезанието бе и 4-и кръг от източно-европейското първенство в класовете МХ1, МХ2 и МХ. Димитър Грозданов от Симитли започна много силно уикендa още в съботните квалификации. През цялото време той бе пръв.

В първия манш в неделя водеше почти през цялото време, но заради технически проблем отстъпи първото място и завърши втори. Във втория манш, малкият шампион на Симитли, беше решен да завоюва първото място, тръгвайки с много хъс. От напрежението той тръгва малко по-рано от другите и стартовата му решетка се заключва. Поради тази причина Грозданов, тръгва с много голямо закъснение и от последен се преборва с конкуренцията и финишира трети.

Така с актив от 42 т. към генералното класиране, Димитър Грозданов допълни челната тройка и си тръгна с бронзов медал. При перфектна организация и много добро трасе, Митко даде всичко от себе си и направи много добро каране, съобщава struma.com.