Благоевградчанин стана втори на състезание по спортен риболов

Клубният отбор по риболов на Дупница е втори на Шестия национален събор по спортен риболов на Съюза на глухите

Клубният отбор по риболов на Дупница се класира втори на Шестия национален събор по спортен риболов на Съюза на глухите, а Христо Сапаревски от Благоевград също постигна второ място, но при индивидуалното класиране. Участваха над 250 души, пише viaranews.com. Състезанието се състоя от 3 до 5 юли в лесопарк „Липник” край Русе. В състезанието по риболов участваха 40 състезатели от районните организации на глухите в страната, в това число и шестима риболовци от Македония и Румъния. Повечето от участниците не можаха да се класират дори в челната десетка – уловът им бе изключително слаб и именно заради това класирането на Христо Сапаревски и отбора на Дупница е един голям успех за организацията на глухите в Дупница.

Христо Сапаревски е член на териториалната организация на глухите в Благоевград, която е към районната организация в Дупница. Той спечели второто място на състезанието по спортен риболов, след като улови 1,4 кг риба, уловена на плувка и върната обратно в езерото след приключването на състезанието, както изисква регламентът. Освен грамота Христо Сапаревски получи медал и купа, връчени му от кмета на Русе Пламен Стоилов и награда – автоматична макара. Христо е наследил страстта към риболова от баща си, който е дългогодишен рибар.