Кристиян Златков спечели "Айрън мен" в Кюстендил

blagoevgradutre

„Айрън Мен” разтърсва Приморско

Железните мъже идват в Кюстендил

Състезанието е част от кампанията "Силните срещу дрогата"

Кристиян Златков спечели 9-тия кръг от Държавното първенство по силов многобой "Айрън мен", който се проведе на пл. „Велбъжд" в Кюстендил, под патронажа на кмета на Община Кюстендил Петър Паунов, предаде Дарик. Състезанието е част от кампанията „Силните срещу дрогата".

Стартът беше даден в 11ч. Пет от най-добрите атлети се бориха  за титлата „Най-силен мъж на България". В края на изключително силния и тежък сезон надпреварата става все по-ожесточена. И този кръг изненада със сериозно разместване в класирането. След като контузии извадиха от играта някои от водещите атлети, коментира Мирон Йорданов, Кристиян Златков зае първото място с 26 т., след като изпревари с една точка кюстендилеца Явор Благоев, който стартира с жълтата фланелка на водач във временното класиране. Кристиян пропусна няколко кръга на шампионата поради контузия.
Железните атлети мериха сили в шест дисциплини: Теглене на бус / 3т. / за време от седнало положение, където доминира Кристиян Златков с 20 :47 сек. Явор Благоев даде най-доброто време - 16:68 сек. на Кобилица щафета, като убедително изпревари конкурентите си с няколко секунди. В четвъртата дисциплина - Силова щафета надпреварата беше много оспорвана и първото място отново убедително зае  Явор Благоев с 13,75 сек., следван от Радостин Радев. При Фермерската разходка най-бърз отново беше Кристиян Златков с 12,19 сек., който изпревари Явор Благоев само с 13 стотни. В шестата дисциплина „Морки спринт"  отново доминира Явор Благоев с 20,16 сек. Втори финишира Кристиян Златков.