Проведе се лятното първенство по биатлон

Взеха участие последните световни шампиони

На високопланинската база ''Белмекен'' се проведе Лятно държавно първенство по биатлон от 14 до 16 септември, съобщиха от пресцентъра нЛятно първенство по биатлона Община Банско.

В него взеха участие последните световни шампиони Владимир Илиев и Екатерина Юрлова. Първите места при мъжете и жените заеха Владимир Илиев и Екатерина Юрлова. Ветеранът в отбора на СК ''Банско'' - Михаил Клечеров се пребори за бронзовия медал с преднина от 7 секунди пред съотборника му Димитър Парталов.

При жените Дафинка Коева спечели бронзов медал, а Даниела Кадева се класира на 6-то място.

При преследването - Михаил Клечеров с 19 от 20 повалени мишени завоюва сребърен медал, а Димитър Парталов зае 4-то място. Следващата седмица предстои на най-малките биатлонисти да участват в Държавното първенство в Троян, а в началото на октомври - участие на младите ни надежди в Държавно първенство с малокалибрени оръжия в Боровец.