Успехи постигнаха дупнишки състезатели по тенис на маса

zadupnitsa.com

blagoevgradutre

Откриха тенис кортове с изкуствена настилка в Кюстендил

Два клуба по тенис на маса от Дупница участваха в "Млад Олимпиец“

Отлично се представиха състезателите на двата дупнишки клуба „Марек-76“ и „Марек-Дигеста.спорт“ на първия етап от националния турнир,, Млад Олимпиец '' до 18 години, които се проведе в Пловдив. Юношите Старша възраст до 18 години на „Марек-Дигеста.спорт“ са втори в отборното класиране в Южна България. Дупнишкия клуб по тенис на маса бе в състав Радослав Котев, Николай Брейчев, Божин Ангелов, Валентин Добринов и Константин Анастасов и се класира на второ място в отборното първенство. При 64 участника, 14- годишният Радослав Котев за пореден път показа своята висока класа и се класира на 5-то място. След изиграни 8 мача, той записа 7 победи и само 1 загуба и то от шампиона Стефан Тодоров от отбора на „Стоянстрой“ Пловдив, който е 3 години по-голям от него. Другият представител на СКТМ „Марек-Дигеста“ – Николай Брейчев се класира на 8 място, изигра също 8 мача, от които 6 победи и 2 загуби. Останалите 3-ма състезатели се класираха от 17 до 32 място. По този начин Дупнишкия клуб за Юноши Старша възраст се класира директно за Финалите на Държавното Отборно първенство през следващата година.