5 от 5 за баскетболен клуб “Академик Благоевград”

В залата на Югозападния университет домакините надиграха “Академик София”

Баскетболистите на “Академик Благоевград” записаха пета поредна победа от началото на първенството в западния регион на мъжката “А” група, съобщава БНТ. В спортната зала на Югозападния университет домакините надиграха убедително “Академик София” с 85-51 точки.

Противно на очакванията гостите от столицата спечелиха първата част с разлика 3 точки. До почивката благоевградчани обърнаха резултата, а разликата нарасна драстично в полза на домакините след успех в третата част с разлика от 17 точки. Този аванс се оказа непосилен за гостите и в последната четвърт студентите от Благоевград само оформиха резултата в своя полза.

Тодор Захариев записа 20 точки и 9 борби за успеха на отбора си, 17 отбеляза Михаил Танев, а 16 добави Денис Петков.

Активът на благоевградчани до момента е пет победи в пет мача, а този на столичния Академик две победи и пет загуби.

В следващия кръг “Академик Благоевград” гостува на “Рилски спортист – 2″, а “Академик София” посреща втория отбор на Левски.