БФС подарява 200 спортни екипа на деца в Петрич

Ще наградят победителите в детско-юношеския турнир по футбол за купата на кмета на общината

БФС ще зарадва 200 малки спортисти в Петрич със спортни екипи. Хлапетата, които ще получат екипировката, са родени през 2005 година. В навечерието на празника на южния град, който е на Гергьовден, пристигат зам.министърът на младежта и спорта Асен Марков и заместник-изпълнителният директор на футболния ни съюз Антон Попов. Двамата ще наградят победителите в детско-юношеския турнир по футбол за купата на кмета на община Петрич. Финалната среща е между ОФК „Беласица" и ФК „Мечетата" днес от 19,45 часа. Два часа по-рано пък е двубоят за купата на кмета, с който ще завърши работническият турнир по футбол. Две легенди на ЦСКА ще участват в церемонията по награждаването. Официални гости ще са голмайсторът на „А"-група и носителят на златна, сребърна и бронзова обувка Петър Жеков и Георги Денев, петкратен шампион на България с армейците. Всички отбори в двете футболни надпревари ще получат от кмета на Петрич Димитър Бръчков по един флаг с емблемата на общината, информира standartnews.com.