Два златни и два сребърни медала завоюваха сандански каратеки

Клубът за източни бойни изкуства "Спартак“ се представи отлично на Национален турнир в София

В София се проведе 12-тият Национален турнир по Шотокан Карате – До „Светлина“ за деца от 4 до 11 години. В препълнената волейболна зала „В. Симов“ на ЦСКА най-малките състезатели от Българска федерация Шотокан Карате – До превърнаха турнира в детски празник.

В състезанието участваха 80 деца от 9 клуба на БФШК. Клубът за източни бойни изкуства „Спартак“ - Сандански се представи с четири от своите най-млади надежди и със спечелените 2 златни и 2 сребърни медала се нареди на 4-то място в крайното класиране по спечелени медали.

Във възрастовата група на седем годишните Станислав Митрев завоюва златото в спортна дисциплина „карате техники“ и среброто в играта за развитие на физическите качества, а дебютантът Габриел Ташев се класира 5-ти всъстезателна дисциплина „карате техники“.

Във възрастовата група на осем годишните, при момичетата, Лидия Златкова грабна златото в състезателна дисциплина „ката“, а при момчетата – Матео Еммануил спечели среброто в същата състезателна дисциплина.

Това беше предпоследното състезание от Държавния спортен календар на Българска Федерация Шотокан Карате – До. Последното ще бъде на 28 и 29 май в Габрово, където първият ден ще се проведе Националната купа по Шотокан Карате – До индивидуално, а на втория – националното отборно първенство.