"Пирин" стартира със загуба

Орлетата отстъпиха с 1:3 пред далеч по-опитния тим на "Черно море" - Варна

Неприятна загуба регистрира отборът на ОФК "Пирин" в първия кръг на шампионата на Първа лига. Орлетата отстъпиха с 1:3 пред далеч по-опитния тим на "Черно море" - Варна. В първите 15 минути от мача домакините не успяха да застрашат нито веднъж вратата на моряците, но след това намериха себе си и създадоха доста главоболия на вратаря Чанович. При една от тях в 26-тата минута Башлиев проби и подаде към Златинов, а последният бе точен за 1:0. До края на полувремето главният съдия Станислав Ставров побърза да помогне за баланс в резултата. В 38-та  минута топката закачи ръката на Башлиев, а Ставров на секундата отсъди дузпа, която Георги Илиев превърна в гол. След почивката пиринци организираха няколко атаки, в които миришеше на гол. При една от тях Стилиян Николков бе съборен в наказателното поле, но съдията не посмя да отсъди дузпа за "Пирин". Противно на логиката гостите вкараха попадение, а негов автор бе Марек Кузма. Малко по-късно с втория си гол Георги Илиев фиксира крайното 1:3. До края на мача орлетата опитаха всичко, за да се върнат в двубоя, но Стилиян Николов не уцели вратата, а Александър Башлиев шутира в гредата. Така след 90 минути игра Пирин - Черно море 1:3.