Тони Тасев с асистенция при победа на младежите

Футболистът на ОФК "Пирин" асистира за единственото попадение в мача между младежките национални отбори на България и Армения

Футболистът на ОФК "Пирин" Тони Тасев асистира за единственото попадение в мача между младежките национални отбори на България и Армения. Крилото се появи в игра в 57-та минута на евроквалификацията в Ереван, като замени Александър Георгиев. В 79-та минута Тасев центрира от ъглов удар и друга резерва Юлиян Ненов вкара за 0:1. Другото орле в отбора Красимир Костов остана на резервната скамейка и не взе участие в мача. След важната победа младежките ни национали събраха 14 точки от 8 мача в квалификационна група 5 за Евро 2017. Лидерът Дания има 19 от 7 срещи, втори с 16 е Румъния, а Армения остава на последното шесто място с 1 точка.
До края на кампанията остават само 3 мача. По регламент напред продължава победителят в групата, а четирите най-добри втори отбора се изправят един срещу друг в баражи за последните две свободни места на турнира.
Следващата евроквалификация на България е на 7 октомври - домакинство на фаворита Дания.