blagoevgradutre

Юношите на "Пирин" дадоха тон за победа

"Пирин" загуби от "Славия" в столицата

Надиграха връстниците си от Бургас с 4:1

Юношите старша възраст на ОФК "Пирин" Благоевград надиграха връстниците си от "Нефтохимик" Бургас с 4:1 и продължиха победната серия, която вчера започнаха по-малките орлета. В 28-та минута Викторио Везаров откри, след като финтира защитник на гостите и с кинжален удар в горния ъгъл на вратата вкара за 1:0. Пет минути по-късно Яни Тусонджиев навърза трима играчи на Нафтата и от 25 метра покачи на 2:0. След почивката домакините отново бяха по-активният  отбор на терена. Класиката дойде в 60-та минута, когато Марио Топузов проби от ляво и с техничен удар направи 3:0. До края на мача двата отбора си размениха по един гол. Първо Емилиян Христов бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле и покачи на 4:0, а в самия край Нафтата намали резултата, след като удар с глава на играч на гостите прехвърли излезлия доста напред страж на "Пирин". Успехът прати орлетата на 10-то място с актив от 15 точки.