"Пирин" заслужи точка край морето

Краси Костов е играчът на мача

"Черно море" и "Пирин" направиха 0:0 в среща от 14-ия кръг на Първа лига, която се игра на стадион "Калиакра" в Каварна.
"Моряците" бяха абсолютен фаворит в този мач и с оглед на факта, че бяха символични домакини, но момчетата на Георги Иванов така и не успяха да постигнат успеха.
Мачът бе ръководен от Станислав Тодоров с асистенти Мартин Иванов и Николай Христов, които заслужиха добри думи за работата си. След срещата варненци имат актив от 24 точки, докато "орлетата" се изравниха с 9-ия "Верея", като и двата отбора имат по 15 пункта. През първите 25-30 минути на терена не се случи нищо кой знае колко интересно и едно от първите добри положения се откри пред Тасев в 27-ата минута, когато ударът му мина на сантиметри от напречната греда.
Десетина минути след това отново Тасев можеше да създаде нещо опасно, но той предпочете да стреля, вместо да комбинира със Златинов, а големият грешник в ситуацията бе Паланков, чийто пас бе кошмарен.
Пет минути след почивката домакините стигнаха до страхотен голов шанс. Коконов видя абсолютно непокрития Цветков в наказателното поле, но последният би право във вратаря от близка дистанция. Проявата на Костов бе блестяща, а тя му донесе и наградата за играч на мача.
През следващите минути нямаше интересни ситуации на терена, а в 65-ата минута Станчев реализира гол, но страничният рефер вдигна флага за засада.
Малко преди края пък Кузма пропусна отличен шанс, след като от близка позиция не успя да порази вратата, а до края нямаше повече попадения.

"Черно море" - "Пирин" 0:0

"Пирин": Костов, Кощрна, Попев, Николов, Башлиев, Траянов, Благов (71 - Муйеци), Ничев, Тасев (87 - Бенгюзов), Младенов, Златинов (62 - Костов)