Голов трилър в мача "Пирин" - "Дунав"

Благоевградчани заемат шесто място с актив от 24 точки

Юношите на "Пирин" и "Дунав" спретнаха истински голов трилър в мач от Елитната група до 19 години. Победата с 4:3 спечелиха домакините, които сами си направиха мача труден и дори можеха в края да изпуснат и победата. Момчетата на Емил Русанов имаха аванс от 4:1 двайсет минути преди края, но получиха два гола. Головата сметка откри Мартин Бояджиев, който в 23 минута изпълни перфектно пряк свободен удар. Дъжд от голове се изсипа след почивката. В 49 минута Христо Младенов покачи на 2:0 след премерен удар с левия крак. Десет минути по-късно Марио Топузов бе точен от дузпа за 3:0, след като самия той бе фаулиран за наказателния удар. Две минути по-късно русенци намалиха на 3:1, а в 70 минута отново Топузов покачи на 4:1. Последва обаче отпускане в редиците на "Пирин", а от това се възползваха момчетата от "Дунав". За три минути те вкараха два гола и бяха на път да стигнат до точката. В последната минута резервата Мирослав Марчев получи червен картон и остави орлетата в намален състав. Все пак логика имаше и "Пирин" спечели с 4:3. Това бе четвърта поредна победа за орлетата  след злополучното 0:6 в Разград от "Лудогорец". Кръг преди края, в който "Пирин" гостува на "Монтана" на 10 декември, благоевградчани заемат шесто място с актив от 24 точки.
"Пирин": Попов, Митов, Григоров, Папукчиев, Бабулев, Младенов, Тусонджиев, Крушовски, Топузов, Христов, Бояджиев/Марчев, Подгорски, Топалов/