"Пирин" с първа победа в Турция

Орлетата надиграха с 3:1 "Нефтчи Фергана", Узбекистан

Отборът на "Пирин" Благоевград записа първа победа по време на подготвителния си лагер в Турция. Орлетата надиграха с 3:1 "Нефтчи Фергана", Узбекистан. Наставникът на благоевградчани Милен Радуканов стартира с променен състав от мача с "Аланияспор" и даде шанс на новите попълнения Лукаш, Алекс и Павлович. Още в 13-та минута Димитър Благов вкара за 1:0 с удар от точката за изпълнение на наказателен удар, след добър пас и пробив на Влади Златинов. Впоследствие узбеките понатиснаха, но стигнаха до 5 корнера, без голово положение. В 45' бразилецът Лукаш навърза няколко бранители и подаде точно на Траянов, който от 7-8 метра стреля в гредата и оттам топката влезе в мрежата за 2:0. Само една смяна извърши на полувремето Радуканов, като Ст. Николов смени Сандев. В 49 минута грешка на стража Костов при центриране, а на Ничев се наложи да отбива от голлинията удар на Музафаров. След серия от смени, в 73 минута Никита Павленко вкара с удар от 20 метра в горния ляв ъгъл на Костов за 2:1. В последните минути от мача орлетата бяха по-активни. Добра атака в 84', като след пас на Д. Младенов Ст. Костов би, но ударът му бе блокиран. В 87' Д. Младенов прави 3:1, след хубав рейд и точен удар от границата на наказателното поле. В последната си проверка от лагера, "Пирин" играе с "Подбедскидже Биелсо"  Бяла от 15.00 часа на 9 февруари.

"Пирин": Костов, Ничев, Сандев, К.Грозданов, Д.Павлович, Траянов, Хр.Младенов, Благов, Лукаш, Алекс Абдула, Златинов/ Николов, Ст. Костов, Старокин, Башлиев, Тасев, Костадинов, Попев, Кощърна, Суда/