"Пирин" разпиля "Славия" за четвърта победа начело с Милен Радуканов

Орлетата вече имат три домакински победи без допуснат гол

""Пирин" спечели още една победа пред собствена публика, този път с 4:0 над "Славия". Орлетата вече имат три домакински победи без допуснат гол, под ръководството на Милен Радуканов. Головете за домакините забиха Иван Цветков (57 - дузпа), Орлин Старокин (69), Румен Сандев (78) и Станислав Костов (81).
Трябва да се отбележи, че "Славия" игра в намален състав след 55-ата минута, когато Марио Кирев бе отстранен от игра за два жълти и респективно червен картон.
С тази победа "Пирин" е на осма позиция с 31 точки, докато "Славия" продължава да затъва и е на 11 място с едва 24 пункта. Първото полувреме бе доста скучнавато, като чистите голови положения бяха рядкост, а действията се развиваха основно в средата на терена, където се водеше здрава битка.
Едва след половин час игра се стигна до сериозен шанс за един от двата отбора. Тогава Станислав Костов навърза защитата на "Славия" и намери хитро Димитър Благов, който стреля с глава, но Марио Кирев показа класа и спаси.
В ответната си атака "белите" също можеха да вкарат, но последователно Божидар Васев и Ивайло Димитров не успяха да пратят топката в мрежата на домакините.
В края на полувремето Марио Кирев напарави детинска грешка, но за късмет на "Славия" не се стигна до гол във вратата му.
За второто полувреме треньорът на "Пирин" пусна в игра Иван Цветков, който се оказа златен жокер на "орлетата". В 49-ата минута Цветков намери Старокин, който стреля с глава, но отново Кирев отрази.
Последва и шанс пред Омар Абуд, чийто удар прати топката в гредата на "белите". Така се стигна до 55-ата минута, когато Кирев допусна детинска грешка и събори непохватно Цветков в пеналта - дузпа за "Пирин" и втори жълт и респективно червен картон за Кирев.
Зад топката застана Цветков и без проблеми вкара за 1:0. До края на мача на терена имаше само един отбор - този на "Пирин". Домакините тотално разнебитиха останалите с 10 човека гости.
В 69-ата минута Кощрна намери Орлин Старокин, който направи 2:0. "Пирин" продължи да натиска и в 78-ата минута вкара и трети гол чрез Румен Сандев.
Това обаче не бе всичко и в 81-ата минута Станислав Костов направи 4:0. Така "Пирин" взе страхотна победа и продължава с успешната си серия с треньор Милен Радуканов.

"ПИРИН" – "СЛАВИЯ" 4:0