ДЮШ на "Пирин" Благоевград победи "Ботев" Враца с 3:1

blagoevgradutre

"Пирин" победи "Витоша" с 1:0

ДЮШ на "Пирин" и "Черно море" не успяха да се победят

Това бе първа победа за малките орлета тази пролет

"Пирин" Благоевград победи "Ботев" Враца с 3:1 в среща от 19-ия кръг на елитната група до 19 години. Това бе първа победа за малките орлета тази пролет, първа и под ръководството на новия наставник Венелин Товиров.
Юношите на "Пирин" вкараха първите два гола от дузпи. Точни бяха Христо Младенов в 20-тата минута и Яни Тусонджиев в 47-та. При втората дузпа Цветослав Ненков получи и червен картон. Въпреки че бяха с човек по-малко, гостите от Враца върнаха един гол чрез Габриел Каменов шест минути по-късно. Само след още четири минути Марио Топузов оформи и крайното 3:1. До края на срещата орлетата пропуснаха още няколко положения.
В класирането "Пирин" Благоевград е на 7-мо място с 28 точки, а "Ботев" Враца е на 14-то с актив от 16 точки.